Zimowy poranek 14 marca 2018 roku był ważnym wydarzeniem w życiu społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Przychojcu. Tego dnia gościliśmy uczestników Turnieju Piłki Halowej klas IV i młodszych. Uzdolnieni sportowo uczniowie z siedmiu szkół Gminy Leżajsk wraz ze swoimi opiekunami przybyli, aby w rywalizacji na boisku pokazać piłkarskie umiejętności oraz rozwijać swoją sportową pasję. Po obejrzeniu trzynastu meczy, jesteśmy przekonani, że w przyszłości tym dzieciom ambicji w dochodzeniu do mistrzostwa nie zabraknie. Może za kilkanaście lat zobaczymy któregoś z chłopców rywalizujących na boiskach piłkarskiej ekstraklasy? Tego każdemu z nich życzymy...

Po wylosowaniu przez kapitanów  kolejności drużyn w grupach, nastąpiło uroczyste otwarcie zawodów przez Dyrektora SP w Przychojcu, pana Janusza Pajączka oraz zapoznanie z regulaminem Turnieju. Mecze, które mieliśmy przyjemność oglądać, miały często emocjonujący przebieg i niejednokrotnie wysoki poziom. W półfinałach spotkały się drużyny: SP Przychojec i SP Hucisko oraz SP Wierzawice i SP Chałupki Dębniańskie. Finał należał zaś do zwycięskich drużyn: SP Wierzawice i SP Przychojec. Kolejność drużyn przedstawia się następująco:

1. SP Przychojec

2. SP Wierzawice

3. SP Chałupki Dębniańskie

4. SP Hucisko

Pozostałe drużyny w kolejności alfabetycznej: SP Brzóza Królewska, SP Dębno,  SP Stare Miasto.

Drużyna SP Przychojec w składzie:

1. Mateusz Marcinowski

2. Krzysztof Sówka

3. Mateusz Plichta

4. Kacper Plichta- kapitan (najlepszy strzelec Turnieju)

5. Sebastian Łyko

6. Jan Baj

7. Fabian Dąbrowski

Turniej Piłki Halowej klas IV i młodszych zakończyła uroczystość wręczenia dyplomów i pucharów zwycięskim drużynom oraz dyplomów i statuetek najlepszym zawodnikom w kategorii: bramkarz, piłkarz, strzelec. Dyplomem uhonorowaliśmy też najmłodszego uczestnika Turnieju.

Warto zaznaczyć, że zwycięstwo drużyny klasy IV ze szkoły w Przychojcu nie było jej jedynym sukcesem w tym roku szkolnym. 5 grudnia 2017 roku na hali sportowej w Brzózie Królewskiej zwyciężyli w  Turnieju Mikołajkowym. Najlepszym strzelcem został Kacper Plichta. Dodam, że w maju Kacper będzie uczestniczył na Stadionie Narodowym w Finale Turnieju z Podwórka na Stadion. Wszyscy gorąco życzymy mu sukcesów!

Dziękujemy chłopcom za rywalizację fair play, a trenerom za otoczenie swoich wychowanków należytą opieką. Mamy życzenie, aby za rok spotkać się po raz kolejny na sali gimnastycznej w Przychojcu. Do zobaczenia!