Dnia 13 maja br. odbyła się III edycja Dyktanda o Złote Pióro Wójta Gminy Leżajsk.Wszyscy chętni, którzy  spróbowali zmierzyć się z  ojczystą ortografią, mogli próbować swoich sił z tekstem przygotowanym przez polonistę z naszej szkoły.

Motywem przewodnim tekstu tegorocznego dyktanda było 100- lecie odzyskania niepodległości zabarwione wątkami ekonomicznymi.
   W tegorocznej edycji pierwsze miejsce zajęła p. Barbara Iwan, drugie – p. Ewelina Cebula, trzecie – p. Danuta Kuczek. W tegorocznej edycji organizatorzy przygotowali wyjątkową niespodziankę dla piszących. Oprócz trzech pierwszych najwyższych miejsc, w tym roku nagrodzono teksty najładniej napisane- Mistrz kaligrafii, najstarszy piszący uczestnik oraz najmłodszy. Kolejno Komisja Konkursowa nagrodziła: Annę Marcinowską, Katarzynę Chudy oraz Zuzannę Kuczek. Dodatkowo Komisja Konkursowa przyznała trzy wyróżnienia dla: Katarzyny Chudy, Marii Hilbrant oraz Marzeny Zagaja.